Altin dikkatlerin ABD para politikasina çevrilmesiyle düstü

Altin fiyatlari, dikkatlerin ABD para politikasina ve ABD ile Çin arasindaki ticaret savasina çevrilmesi ile düstü

Altin dikkatlerin ABD para politikasina çevrilmesiyle düstü

Altin fiyatlari, yatirimcilarin dikkatlerini ABD para politikasinin görünümüne ve ABD ile Çin arasindaki ticaret savasina çevirmeleri ile birlikte düstü ve gümüs Ocak 2016'dan bu yana en düsük kapanisina yöneldi.

Spot altin, Çarsamba günü yüzde 0.2 yükseldikten sonra yüzde 0.3 düserek Londra saati ile 07:09'da ons basina 1,195.32 dolara geriledi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi fazla degismedi.

S&P Global Ratings, hazirladigi raporda, "ABD faiz artirimlari ve düsük enflasyonun altini baski altinda tutmaya devam etmesini bekliyoruz" dedi ve 2018'in kalan kismi, 2019 ve 2020 için fiyat görünümünü ons basina 1,250 dolarda tuttu.

S&P, ayrica, altin üzerinde son dönemde görülen baskinin ise temelde ABD ekonomisinde beklenenden daha güçlü büyüme dolardaki göreceli güçlü seyirden kaynaklandigini belirtti.

Altin destekli ETF'lerdeki (exchange traded fonlari) altin varliklari, Bloomberg'in derledigi verilere göre, Çarsamba günü 2,106 tona inerek Ekim ayindan bu yana en düsük seviyesine geriledi.

Diger degerli metallerden;

Spot gümüs yüzde 0.1 düserek ons basina 14.1289 dolara geriledi.

Platin yüzde 0.1 kayipla ons basina 790.80 dolara indi.

Palladyum yüzde 0.2 yükselerek ons basina 977.11 dolara çikti.

Kaynak: FinansGündem

Içerik Yorumlari

  1. fatma doga
    12 Eylül 2018, Çarsamba 16:58:42
    Arkadas, ne kadar talihsizim, elimi attigim kuruyor, simdi de altin aldim, altin dip yapti. Keske çok param olsaydi da dolar alsaydim kesin o da düserdi de, ise yarardi en azindan :)
    Cevap Yaz

Yorum Yazin

Altin dikkatlerin ABD para politikasina çevrilmesiyle düstü baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *