Araç denetimlerinde ceza yagdi

Ulastirma ve Altyapi Bakanligi ekipleri geçen yil tasimacilik sektöründe 7,5 milyonu askin tasiti kontrol etti, 56 bin 30 ceza tutanagi ile 47 milyon 764 bin 398 lira idari para cezasi kesti

Araç denetimlerinde ceza yagdi

Ulastirma ve Altyapi Bakanliginin 2018 Yili Faaliyet Raporu'ndan derlenen bilgilere göre, araçlarin agirlik ve boyut kontrolleri ile tasimacilik faaliyetlerinde bulunanlarin almak zorunda olduklari yetki belgelerinin kontrol islemleri, bakanlik ve bölge müdürlüklerinin denetim ekiplerince yapiliyor.

Bu denetimlerle tasimacilik sektörünün mevzuata uygun faaliyet göstermesi amaçlaniyor.

Söz konusu yetki kapsaminda, Karayolu Tasima Kanunu çerçevesinde geçen yil yapilan denetimlerde 7 milyon 555 bin 65 tasit kontrol edildi. Bu kontroller sonucu 56 bin 30 tutanak düzenlenerek, 47 milyon 764 bin 398 lira idari para cezasi kesildi.

DENETIMLER DAHA DA ETKINLESTIRILIYOR

Proje, kara yolu tasimaciliginda teknolojik gelismelerden faydalanilarak denetimlerin etkinlestirilmesi amaciyla uygulamaya konuldu. Proje kapsaminda mobil denetim uygulamasi, bakanligin bölge müdürlükleri tarafindan kullanilmaya baslandi.

Mobil uygulamayla denetim süreçleri elektronik ortamdan takip edilerek, etkin ve etkili kontroller yapilabiliyor. Konuya iliskin yazilim gelistirme çalismalari da devam ediyor.

kaynak: habertürk

Içerik Yorumlari

  1. Bu içerik hakkinda henüz yorum yazilmamis. Araç denetimlerinde ceza yagdi baslikli bu içerige ilk yorumu siz yazmak ister misiniz? Lütfen asagidaki formu kullanarak düsüncelerinizi bizimle paylasin.

Yorum Yazin

Araç denetimlerinde ceza yagdi baslikli bu içerige yorum yazmak için lütfen asagidaki tüm alanlari doldurup Yorumu Kaydet butonunu tiklayin. Mail adresi yazmaniz zorunludur ancak yazdiginiz mail adresi sitede yayinlanmayacaktir. *